AKCIA, BUDAPEŠŤ – KODAŇ ZA 66 EUR

AKCIA, BUDAPEŠŤ – KODAŇ ZA 66 EUR

Navštívte hlavné mesto Dánska v príjemnom termíne napríklad od 29.9 do – 5.10, teraz so spiatočnou letenkou od spoločnosti Ryanair len za 65,72 eur.

REZERVÁCIA TU:

Hlavné mesto Dánska – Kodaň, patrí medzi najväčšie mestá tejto krajiny. Pre svoju ostrovnú polohu býva označovaný tiež za Benátky severu. Mesto je okrem iného sídlom kráľovskej rodiny, uvidíte tu bronzovú sochu malej morskej panny z rozprávok H.CH.Andersena, ktorý tu má pamätník, ale aj miesto svojho posledného odpočinku. AK sa ocitnete v tomto malebnom meste určite nezabudnite na:

  • Cestovanie po meste na bicykloch- práve tieto prostriedky patria medzi najrýchlejší spôsob dopravy. Približne až 40% obyvateľov používa bicykle na prepravu po meste. Po centre sa dá jazdiť na verejných bicykloch, ktoré nájdete na stojanoch v blízkosti dôležitých miest ako autobusová či vlaková stanica, pri parku Tivoli, prístave a podobne.
  • Ochutnajte miestu kuchyňu- hovorí sa, že Kodaň je miestom labužníkov. Nachádzajú sa tu štýlové kaviarne a reštaurácie, ale aj starodávne dánske krčmy, ktoré vám prinesú jedinečnú atmosféru a zážitok. Nezabudnite vyskúšať domácu špecialitu – obložený sendvič, ktorý kúpite od základnej verzie až po umelecké diela.
  • Navštívte obchodný dom Strøget, v ktorom nájdete obchody so škandinávskym dizajnom a módou.
  • Člnkujte sa po historických kanáloch Christianshavnu
  • Navštívte sochu Malej morskej panny, ktorá patrí medzi jednu z najfotografovanejších atrakcií v meste. V blízkosti je aj pevnosť Kastellet s exteriérom a interiérom zo 17. Storočia.
  • Zabavte sa v parku Tivoli, ktorý je otvorený už 150 rokov. Nájdete tu atrakcie ako húsenkovú dráhu, ruské kolo a rôzne zábavné a kultúrne atrakcie.
AKCIA, BUDAPEŠŤ – KODAŇ ZA 66 EUR
5 (100%) 4 votes