Batožina

Batožina

Príručná batožina

Pasažier , si môže na palubu lietadla spoločnosti Ryanair vziať dva kusy príručnej batožiny.  Rozmery veľkej príručnej batožiny nesmú byť väčšie ako 55x40x20 cm a nesmie byť ťažšia ako 10 kg.   Čo sa týka druhej príručnej batožiny , tá nesmie byť väčšia ako 35x20x20 cm a prekročiť hmotnosť 5 kg. Ak by ste prekročili povolenú hmotnosť či rozmery batožiny , bude vám priamo na letisku zaúčtovaný poplatok 35 € , preto je pre vás výhodnejšie si rovno zakúpiť podpalubnú batožinu.

Podpalubná batožina

Ak by vám nestačila príručná batožina a chceli by ste sa vyvarovať poplatku za prekročenie hmotnosti či rozmerov príručnej batožiny je možné si priplatiť podpalubnú batožinu .  Každý pasažier môže mať maximálne dva kusy podpalubnej batožiny . Každý kus by nemal prekročiť 15kg , ale za vyšší poplatok si môžete zobrať jednu batožinu 20 kg. Ceny batožiny sa menia podľa obdobia rezervácie , sezóny.

Zakúpená batožina                           Prvá/druhá batožina 15 kg                      Batožina do 20 Kg

Pri rezervácií letenky                                      15€-25€                                                 25€-35€

Online- správa rezervácie                              20€-35€                                                 30€-45€

Na letisku                                                         30€-70€                                                  40€-75€

Stratená batožina

V prípade stratenej či poškodenej batožiny ,je dôležité do 7 dní stratu nahlásiť na danom letisku a vyplniť formulár TU.

Batožina
4.2 (83.68%) 76 votes