BELGICKO, BUDAPEŠŤ – BRUSEL, SPIATOČNE LEN 27 €

Chcete si užiť iný víkend? Navštívte Brusel teraz len za 27 € spiatočne. Termínov je ešte dostupných dosť tak neváhajte. Zaujímavé sú najmä tie, počas decembra.

REZERVÁCIA TU: 

KALENDÁR TERMÍNOV:

Dvojmiliónové hlavné mesto Belgicka je považované za metropolu Európskej únie.  Napriek križovatke kultúr si drží jedinečný charakter. V meste by ste mali vidieť:

  • Atómium – 165 biliónta zväčšenina bunky železného krištálu, postavená v roku 1958 pri príležitosti medzinárodnéj výstavy (Expo ’58) je dodnes jednou z najpolulárnwejších bruselských atrakcií.
  • Cinquantenaire Museum – úžasných 350 000 artefaktov zo všetkých kontinentov, národná archeológia a mimoeurópske civilizácie tvoria stálu zbierku majestátneho kráľovského múzea umenia a histórie.
  • Grand Place – obdivuhodné hlavné námestie s barokovými cechovými domami, populárnymi kaviarňami a reštauráciami. Námestie bolo vystavané v 12. storočí, dnešná podoba (okrem  Hôtel de Ville) pochádza zo 17. storočia.
  • Musées Royaux des Beaux-Arts de Belgique – domov najlepších belgických zbierok starého a moderného umenia. Medzi najlepšie patria kolekcie obrazov Pietera Breugela staršieho, Rubensa a belgických surrealistov, celú miestnosť majú diela Hieronyma Boscha.
  • V meste je tiež najstarší obchodný dom na svete.  Saint Hubert-Sint Hubertusgalerijen je otvorený už od roku 1847. Trendy obchody nájdete vo štvrti Dansaert, v historickom centre (Grand Place & Sablon) sú predajne starožitností, štvrť Louise je známa luxusnými obchodmiDlhé bruselské večery spríjemňujú príjemné krčmy, secesné kaviarne a štýlové bistrá na ulici St. CatherineMedzi najznámejšie miesta s najväčším výberom pivných značiek patria Moederlambik (okolo 600 značiek), L’Atelier, Le Bier Circus a Delirium Café s 2004 značkami piva. V meste je viac ako sto klubov, kde sa dá celú noc tancovať. Často sem prichádzajú najlepší medzinárodní dídžeji. Výber hudby je neobmedzený, od techna, cez elektro, house, R ‘n’ B, Ragga, po salsu.
  • Jedlo je jednou z Bruselských rozkoší. Ako metropola EÚ, je Brusel centrom najlepšej belgickej aj svetovej kuchyne.  Miestne hranolky, frikots sú podľa miestnych najlepšie v Barriere de Saint-Gilles, iní hovoria, že v St-Josse’s Martin. Bruselské turistické reštaurácie sú okolo  Rue des Bouchers-Beenhouwerstraat, miesta sú predražené, čašníci neslušní. Niekde sa môže stať, že reštaurácie majú vytlačené menu, ale po usadení lacné jedlo k dispozícii nie je a preto vám zostáva odísť alebo sa trochu „placnúť“ po vrecku.

ODPORÚČAME ZAKÚPIŤ:Bruselská karta ponúka voľný vstup do vyše 39  múzeí a iných atrakcií mesta. Taktiež karta ponúka 25% zľavu na mnoho atrakcií a prehliadok so sprievodcom. 25% zľavu majú držitelia karty aj v obchodoch, reštauráciách, nočných kluboch a baroch. Kartu je možné kúpiť aj v turistickom centre na Grote Markte, v turistickej mestskej hale na námestí Grand Place  alebo cez internet. Viac informácií na http://www.brussels.info/museum-pass/.

 

BELGICKO, BUDAPEŠŤ – BRUSEL, SPIATOČNE LEN 27 €
5 (100%) 8 votes