BENÁTKY, BUDAPEŠŤ – TREVISO SPIATOČNE ZA 70 €

Romantiku na taliansky spôsob v meste na vode teraz zažijete za zvýhodnenú cenu spiatočnej letenky. V letnom termíne 28.7 – 2.8 s odletom z Budapešti len za 69,28 €. Poletíte s nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair.

REZERVÁCIA TU:

„Americký spisovateľ Truman Capote raz povedal, že Benátky sú ako zjesť celú krabicu likérových bonbónov na jedno sedenie. A mal pravdu. Pozerajúc na storočné stavby, rovnako staré kaviarne, lagúny po ktorých sa plavia gondoly, nadobúdame pocit, že sme sa ocitli v úplne inom svete a v úplne inom období. Benátky sú neodolateľné“.

Mesto Benátky sa často nazýva aj mestom vody. Vďaka svojej jedinečnosti sú Benátky zapísané  do svetového dedičstva UNESCO. Benátky sa rozdeľujú do 6 štvrtí, pričom medzi najatraktívnejšiu patrí štvrť San Marco. Ak okrem romantiky zatúžite aj po spoznávaní mesta, odporúčame vám pozrieť si aspoň tieto pamiatky:

  • Baziliku San Marco, kde uvidíte ako sa prelínal vplyv Západu a Východu.
  • Dóžecí palác nachádzajúci sa v spomínanej štvrti San Marco. Tento palác pochádzal z 9.storočia, avšak dnešná podoba je zo 14.storočia. Palác v minulosti slúžil pre vládcov Benátok.
  • Most Ponde di Rialto. Tento most patrí medzi najfotografovanejšie mosty na svete. Zaujímavý je tiež most Ponte dell’Accademia, ktorý je z roku 1854 a jeho konštrukcia je z dreva.
  • Kampanila, v originále Campanile di San Marco, čiže zvonica sv. Marka. Vysoká 98,6 metra stojí oddelene od Baziliky sv. Marka. Jej základy stoja od roku 912.
  • Pri potulkách mestom sa prejdite po úzkych uličkách, ktoré lemujú pestrofarebné fasády domov. Dajte si však pozor, pretože niektoré sú také úzke, že tade prejde len jeden človek. No a na záver dňa, pri západe slnka nezabudnite na romantiku akou je plavba Gondolou.
BENÁTKY, BUDAPEŠŤ – TREVISO SPIATOČNE ZA 70 €
5 (99.83%) 116 votes