Nezabudnuteľný Valentín

Nezabudnuteľný Valentín

Budapešť – Benátky od 34 eur spiatočne!

Neviete kam zobrať svoju lásku na Valentína? Čo tak do talianskych Benátok. Jedno z najromantickejších miest na svete tak môžete so spoločnosťou Ryanair navštíviť od 35 eur spiatočne. Ak si zvolíte na návštevu termín 24. február, stihnete na námestí Sv. Marka druhý z vrcholov benátskeho karnevalu. Začiatok Volo dellˇAquila je o 12.00 hod.

Mesto Benátky je hlavné mesto severo- talianskeho regiónu Benátsko, ležiace v Benátskej lagúne. Benátky sa často označujú ako kráľovnou Jadranského mora alebo mestom vody. Mesto je tiež zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Benátky sa delia do štvrtí Cannaregio, Castello, San Marco, Dorsoduro, San Polo a Santa Croce. Pre turistov je najatraktívnejšia štvrť San Marco, kde sa nachádza Dóžecí palác a chrám Sv. Marka. Aby ste Benátky spoznali a videli všetky dôležité miesta, potrebovali by ste na návštevu niekoľko mesiacov. Na podrobnejšiu prehliadku mesta si vyhraďte aspoň 3 dni. A čo si teda nenechať ujsť?

Spomínaný Dóžecí palác. Ide o rezidenciu vládcov Benátok. Pôvodne pochádzal z 9. Storočia, dnešná podoba je však až z 14 storočia. Bazilika San Marco, kde sa prelína vplyv Západu a Východu. Vstup do baziliky je bezplatní, avšak nezabudnite na primerané oblečenie, ako zakryté ramená a kolená. Most Ponte dell’Accademia, ide o drevený most z roku 1854, ktorý slúži ako dôležitá spojnica medzi centrálnou časťou a južnou časťou mesta. Pri mostoch odporúčame navštíviť aj Most Ponde di Rialto, ktorý patrí medzi najfotografovanejší most na svete. Najdôležitejšiu zbierku umenia uvidíte v Galérií dell/´Accademia.  Ak vám zostane viacej času, rýchlym vlakom sa dostanete do Padovy, starobylého univerzitného mesta. Kampanila, jedna z najcharakteristickejších stavieb Benátok je Kampanila, v originále Campanile di San Marco, čiže zvonica sv. Marka. Vysoká 98,6 metra stojí oddelene od Baziliky sv. Marka. Jej základy stoja od roku 912 no dostavať sa ju podarilo až o dve storočia neskôr. Práve na Kampanile v roku 1609 predviedol Galileo Galilei svoj vynález, ďalekohľad. V meste sú Nádherné sú aj úzke uličky, kde neprejde žiaden voz. Niektoré sú dokonca také úzke, že tade prejde len jeden človek.

 

Nezabudnuteľný Valentín
5 (100%) 2 votes