BUDAPEŠŤ – IZRAEL, SPIATOČNE ZA 44€

Spoločnosť Ryanair prináša akciovú cenu leteniek do Izraela, konkrétne na letisko Ovda(60km od mesta Ejlat). V termíne od 10. -13.1 so spiatočnou letenkou za 44,16€. So sebou si môžete zobrať príručnú batožinu 1ks do 10kg a 1ks do 3kg.

REZERVÁCIA TU:

Ak sa rozhodujete kam vycestovať nasledujúce dni, tento výlet je najlepšou investíciou. Izrael je rozlohovo malý. Takže pokojne môžete začať spoznávať miestnu históriu. Za pamiatkami budete musieť cestovať, preto si výlet naplánujte. Čo tak vypraviť sa na Olivovú horu, zastaviť sa pri Múre nárekov, prípadne navštíviť Tel Aviv a jeho časť nazývanú tiež „Biele mesto“, ktoré je od roku 2003 zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Za povšimnutie stojí tiež ulica Ben Yehuda, kde sa nachádza čulí nočný život. Výhodou je, že na ploche menšej ako jeden kilometer štvorcový sa v jeruzalemskom Starom meste nachádzajú pamiatky troch najväčších monoteistických náboženstiev.

Ak vám však Izrael nebude stačiť nezabudnite, že do Jordánska je to len na „skok“. Stačí sa dostať do mesta Petre, ktoré leží v skalách. Autobusom sa doveziete k hraniciam a odtiaľ vás už touroperátori budú navigovať. Pokojne si môžete zaplatiť jednodňové výlety do Petry, ktorých cena nie je drahá. Ak sa rozhodnete pre prenájom auta, môžete ho nechať na hraničnom priechode, kde je pre tieto účely zriadené parkovisko. Na Jordánskej strane len nasadnete do taxíka. A nezabudnite zjednávať čo najlepšiu cenu.

 

BUDAPEŠŤ – IZRAEL, SPIATOČNE ZA 44€
Ohodnoťte článok