BUDAPEŠŤ- ŠPANIELSKO, SANTANDER, SPIATOČNE ZA 77€

Navštívte elegantné španielske mesto Santander v termíne od 1.-11.6, 4.-11.6, teraz so spiatočnou letenkou z Budapešti za 76,40€.  Poletíte so spoločnosťou Ryanair.

REZERVÁCIA TU:

Santander je mesto rôznych zameraní od obchodu cez cestovný ruch až po námorníctvo. Jeho história sa silne spája s „Portus Victoriae“ objaveným Rimanmi. Mesto sa začalo vyvíjať za opátstva San Emeterio. Názov Santander pochádza pôvodne z latinského „ Sancti Emeterio“ . v 18. a 19. storočí sa stalo kľúčovým obchodným prístavom pre námorné trasy medzi Kastíliou a americkými kolóniami. Od približne polovice 19. storočia sa Santander stal jednou z najexlúzivnejších turistických destinácií na severnom pobreží Pyrenejského polo ostrova.

Paseo de Peredo s jeho typickými domami s krásnymi záhradami tvorí rušný bulvár, ktorý oddeľuje pobrežie od historickej štvrte mesta Santander. Nachádza sa tam majestátna budova katedrály, jedna z najstarších historických stavieb v hlavnom meste- nájdete v nej hrobku Marcelina Menéndeza Pelayoa, dielo sochára Victoria Macha. Pod hlavnou kaplnkou sa nachádza pozoruhodná krypta El Cristo, a temná klenutá miestnosť, v ktorej sa našli pozostatky z rímskej doby.

Oproti Katedrále sa nachádza námestie „ Plaza Porticada“ v Neoherreranskom štýle obklopené niekoľkými zaujímavými verejnými budovami. Je to miesto, hlavnej križovatky rušných nákupných ulíc Arrabal či el Cubo. Jedna z týchto ulíc vedie priamo k ďalšiemu námestiu „Plaza del Generalísimo“ a miestnej radnici, ktorá sa nachádza hneď vedľa moderného a veľmi obľúbeného trhu La Esperanza. . Za návštevu určite stojí múzeum výtvarných umení a Menéndez Pelayo Stately Home- zámok.(spanielsko.sk)

BUDAPEŠŤ- ŠPANIELSKO, SANTANDER, SPIATOČNE ZA 77€
Ohodnoťte článok