GRÉCKO, BRATISLAVA – KORFU, SPIATOČNE ZA 31 €

Navštívte najzelenejší grécky ostrov Korfu v príjemnom jarnom počasí. V termíne od 23. -30.4 so spiatočnou letenkou z Bratislavy len za 31 €.

REZERVÁCIA TU:

Korfu , grécky ostrov , ktorý je druhý najväčší zo siedmich Iónskych ostrovov má prezývku ,,smaragdový ostrov“. Na ostrove sa darí flóre , pobrežné zákutia obmýva more, na východnej strane ostrova Iónske a na západnej Jadranské more. Strategická poloha ostrova, zabezpečila dôležitú pozíciu v histórii Stredozemného mora a prezývku „Vstupná brána Jadranu“.

Ostrov je vhodný nie len na leňošenie na pláži, ale aj na spoznávanie. Začnite napríklad  jedným z najkrajších miest Grécka. za ktoré sa považuje  hlavné  mesto ostrova –  Kerkyra. Benátčania vybudovali mestskú časť Campiello, ktorá je známa labyrintom úzkych romantických uličiek. Ani sa nie je preto čo čudovať, že historické jadro mesta bolo v roku 2007 zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Určite nevynecháte najkrajšiu časť mesta, už spomenutú Campiello. Južná, resp. juhozápadná časť Campiello sa napája na obchodnú štvrť starého mesta. Pre túto oblasť sú charakteristické široké mramorové ulice s námestíčkami a obchodíkmi. Tak sa postupne dostanete k hlavnému námestiu Esplanade (známe aj ako Spianada) s množstvom kaviarní. Práve pred týmto námestím stojí ohromná Stará pevnosť, ktorá je považovaná za jednu z hlavných atrakcií mesta Kerkyra. Esplanade, založené Benátčanmi v 17. storočí, je obzvlášť pôsobivé svojou večernou atmosférou, ale určite si toto priestranné námestie vychutnáte aj počas dňa. Nezabudnite navštíviť kostol sv. Spridona, kde sú uložené mumifikované pozostatky tohto svätca, ktorý je patrónom ostrova. Ak sa vám bude zdať, že väčšina obyvateľov mužského pohlavia sa volá Spiros, budete vedieť prečo.

Ak sa chcete ocitnúť na rozprávkovej pláži, zamierte na juhozápad. Prekvapí vás letovisko Agios Georgios Agiradon, prípadne pláž Prasoudi, ktorá je celkom dobre skrytá. Priestranné piesočnaté pláže nájdete aj v letoviskách Roda a Acharavi. Pre západné pobrežie ostrova je charakteristické skôr členité pobrežie s množstvom zákutí, ktoré sú vhodné na romantické prechádzky.

Známy kanál lásky nájdete v Sidari na severnom pobreží ostrova. K útesom sa viaže povesť, že ak chce dievčina získať chlapca, ktorého miluje, musí zavčas zrána preplávať tento kanál a pritom neustále myslieť na vyvoleného.

PANTOKRÁTOR alebo najvyššia hora Korfu, vysoká 906 metrov. Takmer na vrchol hory vedie asfaltová cesta, zvyšok je nutné prejsť pešky. Ak sa dostane na samotný vrchol, môžete sa tešiť na skvelé panoramatické výhľady na Grécko, ale i neďaleké Albánsko. Na vrchole sa nachádza taktiež mužský kláštor, pochádzajúci zo 16. storočia. Dodnes sa v ňom nachádzajú náboženské predmety, fresky, maľby, či ikony. Možno Vás poteší, že vstup do kláštora v priebehu dňa je voľný.

Ostrov Korfu patrí medzi tie, ktoré vás neprestane baviť ani keď ho navštívite viackrát. Zakaždým v ňom objavíte nové zákutia, pretože každá časť pobrežia je výnimočná a iná

 

 

GRÉCKO, BRATISLAVA – KORFU, SPIATOČNE ZA 31 €
Ohodnoťte článok