GRÉCKO, BRATISLAVA – KORFU, SPIATOČNE ZA 85 €

Akcia pre tých, ktorí sa chcú kúpať v mori, keď sú pláže takmer prázdne. Z Bratislavy priamo na Korfu so spiatočnou letenkou len za 85 € v termíne od 29.9 – 13.10. Teplota na ostrove býva okolo 27 °C. Poletíte so spoločnosťou Ryanair a so sebou si môžete zobrať príručnú batožinu: 1 ks do 10 kg (55cm x 40cm x 20cm),  1 ks do 3 kg (35cm x 20cm x 20cm).

REZERVÁCIA TU:

„Korfu, grécky ostrov, ktorý je druhý najväčší zo siedmich Iónskych ostrovov má prezývku ,,smaragdový ostrov“. Na ostrove sa darí flóre , pobrežné zákutia obmýva more, na východnej strane ostrova Iónske a na západnej Jadranské more. Strategická poloha ostrova, zabezpečila dôležitú pozíciu v histórii Stredozemného mora a prezývku „Vstupná brána Jadranu“. Každý z národov, či už to boli Byzantínci, Benátčania, Francúzi alebo Angličania, mu vtlačil jedinečnú pečať svojej kultúry, až kým v roku 1864 nedošlo k pripojeniu Iónskych ostrovov k slobodnému Grécku.“

Ak sa chcete ocitnúť na rozprávkovej pláži, zamierte na juhozápad. Prekvapí vás letovisko Agios Georgios Agiradon, prípadne pláž Prasoudi, ktorá je celkom dobre skrytá. Priestranné piesočnaté pláže nájdete aj v letoviskách Roda a Acharavi. Pre západné pobrežie ostrova je charakteristické skôr členité pobrežie s množstvom zákutí, ktoré sú vhodné na romantické prechádzky. Známy kanál lásky nájdete v Sidari na severnom pobreží ostrova. Za zmienku stojí aj hlavné mesto ostrova Korfu town. Od ostatných miest sa tak trošku odlišuje, pretože nikdy nezažilo nadvládu Turkov. Jeho jedinečná architektúra má v sebe prvky z obdobia nadvlády Francúzov, Benátčanov, a Angličanov. Miesto, kde trávi svoj voľný čas väčšinu obyvateľov mesta je námestia Spiandia alebo promenáda Liston, kde si pochutnáte na káve a posedíte na terasách postavených ešte na začiatku 19. storočia. Možno si všimnete podobu s parížskou Rue de Rivoli, ktorá bola pri stavbe použitá ako inšpirácia. Najbohatšiu zbierku ázijského umenie v Európe si pozriete v Paláci sv. Juraja a Michala, ktorý zároveň uzatvára námestie. Spleťou úzkych kamenných uličiek sa dostanete do starého mesta, ktoré vás očarí svojou jedinečnou atmosférou dotváranou vôňou korenia, anízu, likéru kum kuat a ďalších miestnych špecialít. Stará časť mesta bola v roku 2007 zapísaná do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Nezabudnite navštíviť kostol sv. Spridona, kde sú uložené mumifikované pozostatky tohto svätca, ktorý je patrónom ostrova. Ak sa vám bude zdať, že väčšina obyvateľov mužského pohlavia sa volá Spiros, budete vedieť prečo.

Ostrov Korfu patrí medzi tie, ktoré vás neprestane baviť ani keď ho navštívite viackrát. Zakaždým v ňom objavíte nové zákutia, pretože každá časť pobrežia je výnimočná a iná.

GRÉCKO, BRATISLAVA – KORFU, SPIATOČNE ZA 85 €
Ohodnoťte článok