IZRAEL, BUDAPEŠŤ – EILAT, SPIATOČNE ZA 74 €

REZERVÁCIA TU:

Zvýhodnené ceny leteniek do Izraelského mesta Eilat, konkrétne na letisko Ovda Arpt. V termíne od 15.11 – 22.11 môžete so spoločnosťou Ryanair letieť spiatočne len za 73,50 €

Ak sa rozhodujete kam vycestovať v chladnom novembrovom počasí, tento výlet je najlepšou investíciou. Izrael je rozlohovo malý. Takže keď vás omrzí vylihovanie na pláži,  pokojne môžete začať spoznávať miestnu históriu. Čo tak vypraviť sa na Olivovú horu, zastaviť sa pri Múre nárekov, prípadne navštíviť Tel Aviv a jeho časť nazývanú tiež „Biele mesto“, ktoré je od roku 2003 zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Za povšimnutie stojí tiež ulica Ben Yehuda, kde sa nachádza čulí nočný život. Výhodou je, že na ploche menšej ako jeden kilometer štvorcový sa v jeruzalemskom Starom meste nachádzajú pamiatky troch najväčších monoteistických náboženstiev.

Ak vám však Izrael nebude stačiť nezabudnite, že do Jordánska je to len na „skok“. Stačí sa dostať do mesta Petre, ktoré leží v skalách. Autobusom sa doveziete k hraniciam a odtiaľ vás už touroperátori budú navigovať. Pokojne si môžete zaplatiť jednodňové výlety do Petry, ktorých cena nie je drahá. Ak sa rozhodnete pre  prenájom auta, môžete ho nechať na hraničnom priechode, kde je pre tieto účely zriadené parkovisko. Na Jordánskej strane len nasadnete do taxíka. A nezabudnite zjednávať čo najlepšiu cenu.

IZRAEL, BUDAPEŠŤ – EILAT, SPIATOČNE ZA 74 €
4.7 (93.33%) 3 votes