Jeseň v Aténach len za 78 € spiatočne!

Jeseň v Aténách teraz len za 78 €

Láka Vás navštíviť Atény a chcete sa vyhnúť davu turistov? Využite akciové ceny spiatočnej letenky priamo z Bratislavy. V termíne od 2.-9.10 teraz len za 78,20 €.

Poletíte s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Ryanair a so sebou si môžete zobrať príručnú batožinu 1 ks do 10 kg (55cm x 40cm x 20cm) a 1 ks do 3 kg (35cm x 20cm x 20cm)

REZERVÁCIA TU:

Minulosť a súčasnosť idú v Aténach ruka v ruke. Prejdite sa v meste, ktorého príbeh má viac ako 3000 rokov, debatujte pod citrónovníkmi presne tak, ako pod nimi debatovali aj Aristoteles či Platón, zoznámte sa s metropolou, ktorá nesie meno bohyne múdrosti, odvahy, ale aj inšpirácie. Nastavte si budík na skoré ranné hodiny, dobite si energiu pravými gréckymi raňajkami a vyšplhajte sa na Akropolu ešte predtým, ako si ju všimnú húfy turistov. Najväčšie Grécke mesto vás zabaví. Miestni milujú život a cestovatelia Atény.“

V meste nezabudnite:

  • Navštíviť Akropolis– najdôležitejšia pamiatka západného sveta, korunovaná Parthenónom, hliadkujúcim nad mestom. Je viditeľná takmer z celého mesta. Parthenón je najväčším dostavaným dórskym chrámom v Grécku
  • Pozrieť sa na Antickú Agoru – miesto stretávania v starovekom Grécku, centrum administratívy, obchodu, politického a sociálneho života. Viedli sem všetky antické cesty, svoju filozofiu tu vysvetľoval Sokrates, kázal tu svätý Pavol
  • Stráviť chvíľku v Benaki Museum Pireos Annexe najstaršie a možno aj najlepšie múzeum v Grécku s viac ako 20 000 exponátmi.
  • Na každodenné starosti zabudnete v Chráme Dia Olympského – najväčší chrám Grécka. Začal ho stavať grécky tyran Peisistratos, dokončil ho až o sedem storočí neskôr rímsky cisár Hadrián.
  • Staroveké mesta zažijete v Plake. Táto časť sa zase nachádza blízko Akropoly. Veľmi významná z hľadiska turistiky je kvôli tomu, že ide o pôvodnú zachovalú časť mesta. Snažia sa tam udržať tradičný kolorit, aký je možno vidieť na vidieku. Oproti centru mesta žije pokojným životom a je akoby vytrhnutá z tohto veľkého ruchu. Môžete si tam pochutnať v rôznych tavernách alebo nakúpiť suveníry v obchodíkoch, či len sa tak prechádzať príjemnými starými uličkami.
  • Vychutnajte si grécku kuchyňu – či už rýchle jedlo souvlaki, alebo tradičné grécke špeciality.
  • Zabavte sa a navštívte štvrť Psyrrí, kde sa nachádza množstvo barov, klubov a diskoték.
  • Kúpte si suvenír na pamiatku. Obchody so suvenírmi nájdete vo štvrti Plaka a Kolonaki. Za rozumnú cenu nakúpite na ulici Ermou. Nezabudnite tiež na menšie uličky kde nájdete lacné obchody s topánkami, klenoty, ale aj všelijaké darčeky.
Jeseň v Aténach len za 78 € spiatočne!
Ohodnoťte článok