Leto začína! Bratislava – Alghero, spiatočne od 81 eur

Leto začína! Bratislava – Alghero, spiatočne od 81 eur

Dovolenkujte na ostrove Sardínia v oblasti Alghero teraz so spiatočnou letenkou priamo z Bratislavy od 81 eur. V termíne od 9 do 16.5 stojí letenka 81,08 eur.

Ak by ste chceli ostrov navštíviť počas hlavnej letnej sezóny v júni, cena spiatočne letenky stojí od 190 eur a viac.

REZERVÁCIA TU

Alghero je mesto nachádzajúce sa na severozápadnej časti ostrova Sardínia v provincii Sassari. Mesto je známe svojou zachovalou historickou časťou, opevneným starým mestom. Avšak toto mesto a jeho okolie vám ponúkne množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Pri jeho návšteve sa pozrite napríklad na:

  • Catedrala di Santa Maria – ide o novoklasickú mestskú katedrálu s mohutnými dórskymi stĺpmi. Na tejto katedrále sa podpísala nie vhodne zvolená dostavba. V 16.storočí bola stavba pôvodne v gotickom štýle, vnútri katedrály prevažuje renesancia a barokové doplnky, ktoré boli dodané až v 18. storočí. Zaujímavá je osemuholníková zvonica v pozadí Via Principe Umberto.
  • Za zmienku stojí aj múzeum Siocesanovo, v ktorom nájdete zbierky cirkevných umeleckých predmetov, ktoré sú vyrobené väčšinou zo striebra. V múzeu sa nachádza údajne pozostatok novorodenca, ktorý bol zavraždený Herodesom, ktorý pátral po narodenom Ježišovi.
  • Piazza Civica – ide o rušné námestie, kde si vychutnáte každodenný život miestneho obyvateľstva.
  • Torre di SanGiovanni premenená na virtuálnu výstavu o dejinách mesta. Otočný panel v prízemí ukazuje dejiny Alghera. Interaktívna obrazovka umožňuje výklad v niekoľkých jazykoch.
  • Mare Nostrum Aquarium je jediné sardínske akvárium. Môže sa pochváliť rozmanitými druhmi rýb a plazov. Potešenie hlavne pre oči malých návštevníkov.
  • Po Via Garibaldi sa dostanete rýchlo na mestské pláže Spiaggia di San Giovanni a následnú Spiaggia Maria Pia. Avšak pruh pláží pokračuje takmer neprerušene až do Fertilia. Piesok je jemný a biely a voda tyrkysovo modrá. V lete sú pláže preplnené a vo vode môžu byť chaluhy, ale aj tak to tu pripomína gýčové fotky z propagačných plagátov Sardínie.
  • Frecce delle Grotte di Antonio Piccinnu – jaskyňa, odkiaľ si urobíte nádherne fotky. Dostanete sa ku nej približne po 700 schodoch, ktoré vedú okolo skalnatého brala. Pri návšteve odporúčame aj výlet loďkou.

 

Leto začína! Bratislava – Alghero, spiatočne od 81 eur
5 (100%) 4 votes