Ryanair zatočí s Lufthansou, do Frankfurtu pošle ďalších 10 lietadiel.

Ryanair zatočí s Lufthansou, do Frankfurtu pošle ďalších 10 lietadiel.

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, patrí opäť medzi špičku európskeho leteckého prepravcu. Dlhodobo o prvý post súperí s konkurenciu nemeckej Lufthansi, ktorú opäť prekonala v počte prepravených cestujúcich.  Aby si udržala svoje prvenstvo, na letisko do Frankfurtu pridá ku svojím dvom lietadlám ďalších 10.

Ryanair začal z letiska lietať iba tento rok v marci. Zatiaľ mal v ponuke prevažne dovolenkové destinácie ako Malagu, Alicante či Mallorku. Avšak nový krok spoločnosti vedie k tomu, aby sa zamerali aj na „firemných zákazníkov“, pre ktorých firma pripravuje  špeciálne tarify. Spoločnosť zatiaľ nezverejnila, kam sa bude z Frankfurtu lietať, avšak, predpokladá sa, že bude mieriť na trasy Lufthansy, ktorá lieta prevažne do veľkých európskych miest. Nové lety by mohli začať prevádzkovať už v nasledujúcom zimnom letovom poriadku.

Okrem toho prevádzkovatelia letisko (Fraport) chcú aby sa  Ryanair zameral aj na nízkonákladových cestujúcich. Ročne by sa tak podľa ich slov mohli vďaka spoločnosti prepraviť až tri milióny cestujúcich. Dôvodom má byť najmä fakt, že zatiaľ čo počet cestujúcich v Európe minulý rok rástol, vo Frankfurte počet cestujúcich skôr stagnoval. Vstup spoločnosti na letisko však nie je povolí niektorým politikom, ktorí tvrdia, že vstupom spoločnosti sa povedie k podnákladovým cenám.

Nuž, sami sme zvedaví, ktoré trasy spoločnosť ohlási. Každopádne pôjde o zaujímavé destinácie a srdečne privítame uvádzacie letenky za výhodné ceny.

Ryanair zatočí s Lufthansou, do Frankfurtu pošle ďalších 10 lietadiel.
4 (80%) 4 votes