S Ryanairom do Lúrd od 100 eur spiatočne

S Ryanairom do Lúrd od 100 eur spiatočne

Nová ľahko dostupná linka aj pre Slovákov!

Z Krakova do francúzskych  Lúrd začne nízkonákladová spoločnosť Ryanair lietať od 27. marca 2017.

Lietať sa bude 2krát v týždni, a to vo štvrtok a v nedeľu. Cestujúcich bude prepravovať  Boeing s kapacitou 189 miest. Nová linka bude ľahko prístupná aj pre obyvateľov Slovenska a najmä pre severovýchod krajiny. Letecké spojenie tak ponúka stráviť v Lurdoch predĺžený víkend prípadne tu stráviť viac dní. Odlet z Krakova bude vo štvrtok o 17:05 hodiny a v nedeľu o 7:40 hodiny. Z Lúrd sa poletí do Krakova vo štvrtok o 20:15 a v nedeľu o 10:50 hodiny. Let bude trvať približne 2 a pol hodiny.

Zástupcovia regiónu vo Francúzsku a letecká spoločnosť Ryanair v piatok (27.1.2017) v Prešove odprezentovali nové spojenie ako príležitosť pre obyvateľov, ktorí sa chcú rýchlo dostať do turistickej destinácie.

O linke do Lúrd sa v minulosti uvažovalo aj priamo z Popradu, avšak z ekonomického hľadiska je výhodnejšie spojenie z Krakova. Obyvatelia východu však nemusia smútiť, pretože do Krakova trvá cesta autom približne 2 a pol hodiny, čo je prijateľný čas. Nová linka bude mať pozitívny vplyv aj pre  samotné mesto Lurdy. Primátorka mesta Josette Bourdeu vidí v novom spojení príležitosť ako do Lúrd pritiahnuť novú klientelu, ale taktiež sa spríjemní cesta pútnikov, ktorí do mesta cestovali niekoľko dní autobusom prípadne vlakom. Primátorka chce aby sa Lurdy stali základňou pre výlety. Návštevníkom chce ukázať, že mesto Lurdy to nie je len jaskyňa zjavenia, to nie je len bazilika, ale je to aj mesto v podhorí Pyrenejí, kde sa návštevníkom otvárajú nádherné scenérie. Novú leteckú linku do Lúrd vítajú aj cirkevní predstavitelia, biskup spišskej diecézy Štefan Sečka vyjadril presvedčenie, že sa posilní náboženský turizmus.

 

S Ryanairom do Lúrd od 100 eur spiatočne
5 (100%) 3 votes