SICÍLIA, BRATISLAVA – TRAPANI, SPIATOČNE ZA 80 €

Chcete spoznávať Sicíliu ? Využite akciovú cenu letenky v termíne od 15. – 19.10. Poletíte priamo z Bratislavy so spoločnosťou Ryanair. So sebou si môžete zobrať príručnú batožinu do 10 kg (55cm x 40cm x 20cm) a do 3kg (35cm x 20cm x 20cm).

REZERVÁCIA TU

Trapani je mesto na západnom pobreží Sicílie. Je to hlavné mesto rovnomennej provincie. Mesto, ktoré je dodnes dôležitým rybárskym prístavom a hlavnou vstupnou bránou k blízkym Egadským ostrovom založili starovekí Elymovia. Pôvodné antické meno mesta bolo Drépanon, čo je grécky výraz pre kosák. Neďaleké letisko Trapani Birgi Airport je vďaka prítomnosti leteckej spoločnosti Ryanair tretie najrušnejšie na Sicílii, s letmi na letiská London-Luton, Paris Beauvais, Charleroi, či na bratislavské letisko M. R. Štefánika.

Trapani sa postupne svojimi plážami, idylickou atmosférou, gastronómiou a zaujímavosťami dostalo do povedomia turistom z celého sveta. Na rozdiel od iných prímorských miest nemá Trapani svoje historické centrum ukryté. Sídli priamo pri mori, keď sa z malých hradieb môžete pozerať priamo na pláže a sledovať časť prístavu. Staré uličky ponúkajú typickú atmosféru, v ktorej sú ukryté viaceré malé kostolíky a taktiež kaplnka Sant`Agostino, ktorú v minulosti vybudovali templári. Centrum mesta bolo počas 2. svetovej vojny bombardované a kvôli tomu je veľa budov zničených. Viaceré kaplnky však zostali akoby zázrakom uchované a preukázali svoju magickú silu. Ak vás mesto prestane baviť je čas na spoznávania ostrova. Ani nie hodinu cesty sa dostanete do jedného z vinárskych rajov v Taliansku. V okolí Marsaly sa pestuje hrozno pre víno rovnakého mena. Angličania chceli v minulosti priniesť nový druh podobný portskému vínu a tak začali v týchto končinách vyrábať známu marsalu. Po ochutnávke sa choďte pozrieť do mesta, ktoré má príjemný prístav, krásne pláže a historické centrum s kostolom Purgatory, ktorý patrí k najkrajším pamiatkam. Mazaa del Vallo. Od Marsaly sa nachádza ďalších 40 minút cesty. Hneď po príchode si to namierte do rímsko-katolíckej katedrály. Nenápadná budova vás prekvapí hneď po vkročení do nej. Diecézna centrála je bohato zdobená nástennými maľbami, ktoré vkusne dopĺňajú stĺpové oblúkové bočné lode kostola. Budova bola postavená približne v 10. storočí, ale jej skromnejšia predchodkyňa tam stála už dávno pred ňou.

Pre tých, ktorí chcú cestovať aj na dlhšie trasy, odporúčame požičať si auto a navštíviť aj hlavné mesto Cataniu (3,5hodiny autom). Po ceste sa zastavte na aktívnej sopke Etna.

SICÍLIA, BRATISLAVA – TRAPANI, SPIATOČNE ZA 80 €
5 (100%) 1 vote