ŠKÓTKSO, BRATISLAVA – EDINBURGH, SPIATOČNE ZA 54 €

Strávte predĺžený víkend v hlavnom meste Škótska, ktoré je pre svoj bohatý kultúrny život prezývané aj Atény severu. V termíne od 2. – 5.11 vás spiatočná letenka bude stáť 54 €.

Poletíte so spoločnosťou Ryanair a so sebou si môžete zobrať 1 ks príručnej batožiny do 10 kg (55cm x 40cm x 20cm)a  1 ks do 3 kg (35cm x 20cm x 20cm, nezabudnite na nové podmienky platné od začiatku novembra.)

REZERVÁCIA TU:

Edinburgh je prekrásne mesto v ktorom sa zlieva staroveká, ale aj moderná architektúra. Očarí vás svojou škótskou atmosférou a nechá vo vás zvláštny pocit, ktorý vás bude ťahať aby ste sa sem ešte vrátili. V meste musíte vidieť:

 • Edinburgh Castle – nachádza sa na jednom z najvyšších miest v meste. Hrad je neustále v prevádzke a je vo výbornom stave.
 • Mary King’s Close – otvorené majú každý deň okrem Štedrého dňa. Zoznámiť sa tu môžete so stredovekými dejinami Edinburghu a tí, čo sa radi boja, si tiež prídu na svoje.
 • Greyfriars Kirkyard – je veľmi starý cintorín v Old Town juhozápadne na rohu George IV Bridge.
 • Rosslyn Chapel – kaplnka, ktorá sa objavila v knihe aj vo filme Da Vinciho kód.
 • St Giles’ Cathedral – historický kostol mesta je známy aj ako High Kirk of Edinburgh a nesie meno po patrónovi mesta.
 • National Museum of Scotland a Royal Museum – National Museum of Scotland ponúka inovatívnu modernú architektúru a to najlepšie z dedičstva Škótska. Nájdete tu tiež škótsku keramiku a zbrane z obdobia rímskej ríše a z obdobia renesancie.
 • Hlavným a najväčším lákadlom mesta je jeho majestátny hrad. Pod vchodom do hradu je rozhľadňa, jej súčasťou je Camera Obscura, ktorá umožňuje tak trochu iný pohľad na svet vďaka svojej šikovne poskladanej zbierke zrkadiel a šošoviek.
 • Na Royal Mile v Old Town je veľa turisticky orientovaných obchodov ponúkajúcich škótske suveníry od pohľadníc až cez whiskey a kilty.
 • Oplatí sa vidieť aj Victoria Street v Old Town. Je to pekná ulička s farebnými budovami a zaujímavými butikmi, ktoré stoja za návštevu. Victoria Street zároveň vedie aj na ulicu Grassmarket v Old Town, ktorá vám poskytne nádherný výhľad na hrad a je tiež plná zaujímavých obchodov, reštaurácií a krčiem.
 • Ak ste na whisky, nemali by ste vynechať Scotch Whiskey Heritage Centre na Royal Mile, ktoré ponúka interaktívnu prehliadku z histórie a výroby whiskey. Na tomto mieste samozrejme whiskey môžete aj ochutnať a že máte z čoho vyberať, o tom svedčí aj samotná ponuka, tá totiž obsahuje viac než 200 druhov whisky. Cena je celkom rozumná.
 • Vyskúšajte tradičné  škótske delikatesy a špeciality patria pizza a hamburgery (vyprážané), vyprážaný Black Pudding (typ krvavej klobásy), vyprážané haggis (podobné ako naša tlačenka) a vyprážané tyčinky
ŠKÓTKSO, BRATISLAVA – EDINBURGH, SPIATOČNE ZA 54 €
Ohodnoťte článok