ŠPANIELSKO, BUDAPEŠ – BRACELONA, SPIATOČNE ZA 51 €.

Navštívte druhé najväčšie mesto Španielska, hlavné mesto Katalánska v termíne od 5. -12.12 teraz len za 50,53€ spiatočne. Poletíte so spoločnosťou Ryanair a so sebou si môžete zobrať  1 ks príručnej batožiny do 10 kg (55cm x 40cm x 20cm)a  1 ks do 3 kg (35cm x 20cm x 20cm).

REZERVÁCIA TU:

A čo si v meste nechať ujsť?

  • Gràcia – „trendy“ predmestie, známe bohémskou atmosférou, hlavne v šesťdesiatych a v sedemdesiatych rokoch.
  • Fundació Joan Miró – najväčšia zbierka diel umelca, sídliaca v prekrásnej galérií, okrem diel majstra sa tu konajú aj výstavy súčasných umelcov.
  • La Font Màgica – najväčšia spievajúca a svetelná fontána. Je jedno, či je melódia od Čajkovského, alebo od Abby predstavenie je neuveriteľné.
  • L’Aquàrium – ultra moderné akvárium, patrí medzi najväčšie v Európe, má najlepšiu zbierku stredomorských živočíchov. Medzi hlavné atrakcie patrí 80 metrový žraločí tunel a trojposchodové interaktívne centrum, kde je všetko – od piraní po tučniaky.
  • La Sagrada Família – skutočne inšpirujúca, najambicióznejšia stavba miestneho architekta Antonia Gaudího. Stavba nedokončenej katedrály pokračuje od roku 1978 aj po smrti autora.
  • Parc d’Atraccions – staromódne ruské koleso, múzeum starých karnevalových atrakcií z 19. storočia. Medzi najväčšie patrí Hotel Kruger, obývaný hosťami ako Dracula, alebo Hannibal Lecter.
  • trh La Boqueria vo štvrti  Ramblas – asi najslávnejší trh v meste. Otvorený je každý deň.
  • Za zábavou sa vyberte do Štvrte La Ribera patrí medzi najobľúbenejšie destinácie, väčšinu barov nájdete okolo Passeig del Born. Vo štvrti Barri Gòtic  sú to uliice  c/d’Avinyó a c/Escudellers. V hornej časti štvrti Raval nájdete trendy bary blízko múzea súčasného umenia  Mainstreamové miesta sú hlavne v Port Olímpic a v Port Vell. High-tech, hudobné bary  bars modernos alebo bars musicals sú koncentrované okolo štvrti Eixample v západnej časti štvrti Gràcia, okolo ulíc  c/Santaló a c/Marià Cubí Sant Gervasi. Miestne bary môžu byť otvorené do 23:00 hod., zvyčajne zatvárajú až okolo 03:00 hod., hudobné zatvárajú okolo druhej alebo tretej v noci. Dlhšie sú otvorené už len kluby. Najviac ich nájdete vo štvrtiach Barri Gòtic, Raval, Eixample a Gràcia, aj keď najznámejšie sídlia na predmestiach. Napríklad slávny klub Poble Nou, cez deň určite atraktívny nie je, ale musí byť na zozname každého clubbera, to isté platí aj pre inak turistické miesto Poble Espanyol.
  • Za jedlom sa vyberte do zadných uličiek  štvrtí ako  La Ribera, Sant Pere a  ElRaval, kde výborné reštaurácie, väčšie kaviarne, tradičné taverny. V  Eixample sú ceny vyššie, ale počas obeda sa dá nájsť množstvo zliav. Vo vzdialenejšej štvrti Gràcia, sa dá stráviť večer v dobrých reštauráciách strednej cenovej úrovne. Nezabudnite ochutnať jedlá na ktoré sú Barcelončania hrdí. Ide najmä o dusené rybacie  sarsuelas a na paellu. Na všetky druhy morských jedál je najlepší prístav Barceloneta, alebo Port Olímpic.
ŠPANIELSKO, BUDAPEŠ – BRACELONA, SPIATOČNE ZA 51 €.
Ohodnoťte článok