TALIANSKO, BRATISLAVA – RÍM, spiatočne za 55 €

Navštív „večné mesto“ z Bratislavy v termíne od 23.11 – 30.11 spiatočne za 54,28€ so spoločnosťou Ryanair.

REZERVÁCIA TU:

Rím je miesto, ktoré ponúka množstvo pamiatok a histórie. Na jednej strane bohatý Vatikán na druhej strane krvavá povesť Kolosea. Históriu budete cítiť na každom vašom kroku po meste. Navštívte notoricky známe pamiatky, ale nezabudnite Rím spoznať aj z jeho ostatných stránok.

  • Jedlo – pomaly v každej reštaurácií vás budú lákať na pizzu a panini. Skúste však ochutnať niečo z domácej kuchyne. Napríklad Puntarelle- šalát z čakanky, Scaloppine alla romana, teda teľacie s čerstvými artičokmi. Nezabudnite na Trippu, tradičné rímske jedlo. Ide o držky.
  • Ulica Campo de´Fiori – miesto kde sa nachádza azda najväčšie množstvo barov a nočných klubov určených na zábavu. Napriek tomu, že vo väčšine týchto podnikov musíte zaplatiť vstupné, určite to neoľutujete.
  • Nákupy na ulici Via Cola di Rienzo – ide o miesto, kde sa dajú kúpiť pomerne lacnejšie veci ako napríklad v známej štvrti Via del Corso. Ak však chcete naozaj zažiť nákupnú horúčku, vydajte sa do Castel ROmano, ktorý je vzdialený asi 20 kilometrov od Ríma. Ide o outlety, kde sú ceny značkových tovarov lacnejšie aj o polovicu. Cintorín Capuchin – bizarné a makabrózne kaplnky cintorína, kde je akákoľvek dekorácia od rámov na obrázky, po svietniky vyrobená z ľudských kostí.
  • pahorok Pincio – výhľad na katedrálu sv. Petra je neuveriteľný. Elegantný park je populárny pre víkendové pomalé prechádzky – passagiata.
  • Trastevere – skutočná rímska štvrť s matkami a ich kočíkmi, klebetiacimi miestnymi a stratenými turistami.

 

TALIANSKO, BRATISLAVA – RÍM, spiatočne za 55 €
Ohodnoťte článok