TALIANSKO, BUDAPEŠŤ – TOSKÁNSKO (PISA), SPIATOČNE ZA 65 €

Zažite neopísateľnú jeseň v Toskánsku. Navštívte Pisu, Florenciu, Luccu a iné nádherné mestá. Teraz so spiatočnou letenkou v termíne od 11. – 18.10 len za 65,04 €. Poletíte s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Ryanair.

REZERVÁCIA TU:

Toskánsko je región v strede Talianska. Mnohokrát býva práve táto časť považovaná za jednu z najkrajších v celom Štáte. Do jej územia spadá 10 provincií. Medzi najznámejšie patrí Florencia, ktorá je zároveň aj hlavným mestom regiónu. Milovníci prírody si však prídu na svoje aj v ostatných častiach regiónu. Vidiek Toskánska ponúka množstvo kultúrneho, ale aj umeleckého dedičstva. Na každodenné starosti zabudnete v nespočetnom množstve viníc, v olivových hájoch, či pod stromami cyprusovníka, ktorého aromatickú vôňu ucítite každým svojím nádychom. Pri návšteve Toskánska vám odporúčame požičať si auto a prejsť tak väčšiu časť regiónu. (cena prenájmu auta na celý čas stojí od 80 €. Pozri tu: http://bit.ly/2ufOy6u)

V Pise odporúčame navštíviť:

  • šikmú vežu – tá je asi najkrajšia skoro ráno, prípadne večer, keď tam nie je kvantum návštevníkov. Za približne 18 eur si to doslovne môžete vyšliapať na vrchol a pokochať sa výhľadom.
  • Battistero – sakrálna stavba sa zaraďuje medzi jednu z pamiatok Piazza dei Miracoli. Nachádza sa vedľa Šikmej veže a celý objekt je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ide o najväčšiu krstiteľnicu v Taliansku s obvodom 107,24 metra. Podobne ako veža aj Baptistérium je mierne naklonené. Sklon je na východ smerom ku katedsrále.
  • Palazzo Blu – múzeum, ktoré ma stále ale aj rotujúce zbierky. V minulosti hostil exponáty od Warhola, ale aj Picassa. V múzeu sa tiež nachádzajú zbierky dobového toskánskeho nábytku.
  • Bagno Gioiello (Marina di Pisa) – ak si chcete oddýchnuť a vychutnať dovolenkovú atmosféru, navštívte túto pláž. Určite vás prekvapí čistá pláž a nádherne more.
  • Sunset Cafe – vychutnajte si západ slnka spolu s priateľmi a dobrým drinkom či kávou. Na pláži budú nachystané miesta na sedenie, takže ak sa poponáhľate stihnete si obsadiť tie najlepšie miesta.

Juh Toskánska je u cestovateľov obľúbeným miestom , na  juh od Sieny sa nachádzajú krásne malebné mestečká na kopcoch Montepulciana či Montalcina.

Južná časť Toskánska

Krásne pláže sú v oblasti Punta Ala , nachádza sa tu aj stredoveké opevnené mesto Castiglione della Pescaia ale aj rybárska dedina Porto San Stefano. Vo Florencii sa nachádza Baptistérium , je najstaršou budovou mesta a nájdete tu sochárske práce od Pisana či Brunaleschiho. Nachádza sa tu veľa krásnych kostolov ako Basilica di Santa Croce , Basilica di Santa Maria del Carmine , Basilica di Santa Maria Novella . Prekrásny výhľad na mesto ponúka veža Campanile .

Florencia
TALIANSKO, BUDAPEŠŤ – TOSKÁNSKO (PISA), SPIATOČNE ZA 65 €
5 (100%) 2 votes