VIEDEŇ-PALMA MALLORKA, SPIATOČNE ZA 40€

Spoznájte obľúbenú Malorku teraz spiatočne za 40€ v termíne od 19.-27.6. Poletíte z Viedne so spoločnosťou Ryanair.

REZERVÁCIA TU:

„Ostrov zasadený do Stredozemného mora vás strhne svojou prírodou, širokými plážami, bohatou kultúrou a neutíchajúcim nočným životom“

Mesto Palma de Mallorca je hlavné mesto a zároveň hlavný prístav na ostrove Malorka. Leží na južnom pobreží ostrova v Zátoke Paliem. Letisko v meste (PMI) patrí medzi najvyťaženejšie letisko v Európe. Ak sa rozhodnete okrem vyhrievania na slnku pre spoznávanie krajiny, odporúčame vám navštíviť tieto pamiatky

  • Cathedral Le Seu– Katedrála svetla. Nádherná katedrála do ktorej by sa malo zmestiť až 18-tisíc ľudí. Na počesť A. Gaudího (ktorý sa podieľal na poslednej veľkej rekonštrukcii) sa tu nachádza jeho múzeum. Cena za lístok katedrála a múzeum je približne 7 eur.
  • Palma Aquarium– nezabudnuteľný jednodňový výlet. Obrovský priestor a niekoľko desiatok druhov morských živočíchov. Aj toto vás čaká v areáli. Síce budete mierne sklamaní kŕmením žralokov, ktoré nebude také úžasné ako by ste očakávali, avšak ostatné zaujímavosti vám to vynahradia.
  • Sa Calobra– štrnásť kilometrov dlhá serpentínová cesta, ktorá schádza z výšky takmer tisíc metrov a končí sa v malebnej zátoke. Sa Calobra je považovaná za jednu z najzaujímavejších ciest Stredomoria a jej názov v preklade znamená had. Na úplnom konci je malá kamienková pláž, ktorá je zaradená medzi najkrajšie na ostrove.
  • Dračie jaskyne– ide o najrozsiahlejší jaskynný systém Baleárskeho súostrovia. Pôvodne vraj slúžil ako výborná pirátska skrýša. V jaskynnom podzemí sa nachádza jedno z najväčších podzemných jazier na svete. Meria okolo stoosemdesiat metrov a má hĺbku deväť metrov.
  • Passeig des Born– srdce Malorky. Centrum, ktoré sa nachádza v starej časti mesta. Ponúka množstvo obchodíkov, umeleckých galérií, uličiek, kaviarní a miesta na oddych.
  • Playa de Alcudia– pláž stvorená nielen na prechádzky. Miesto býva pravidelné upratované a tak sa ocitnete na čistej pieskovej pláži s plytkou vodou. Od pláže je len na skok k prístavu.

 

VIEDEŇ-PALMA MALLORKA, SPIATOČNE ZA 40€
Ohodnoťte článok